17. ROČNÍK DEGUSTACE ZELÍ V CHORYNI
7. února 2010

 

     I letošní ročník proběhl v duchu příprav minulých ročníků. Vše muselo být nachystáno na jedničku. To znamená, že organizátoři se již scházeli měsíc před akcí, kde začali řešit organizační věci, k zajištění degustace. Vzhledem k tomu, že je již tato akce dobře zaběhlá, větší organizační problémy nevznikly. I když nutno přiznat, že při přípravě našich specialit před akcí, nás zaskočilo počasí. 3. února to byla hotová kalamita. Vše ale dobře dopadlo díky  technické pomoci pana Pernického Pavla, za což mu Vitamínový výbor děkuje.

     Poděkování patří všem,kteří podpořili naši akci ať už menším nebo větším přispěním, pro zdárný průběh akce nebo přispěli nám do tomboly. Nemůžu zapomenout na  náš obecní úřad, který nám fandí a podporuje nás, na Mlékárnu Valašské Meziříčí, pálenici Bublík od Bečvy, keramika Kučera a keramika Vetr, stavební firma Lars M+K, masna Krásno. Hodnotnou cenu do Zelí nám dodal Vozák Jaroslav ml. z Choryně.

     O kulturní program se nám tentokrát postarala taneční skupina „OKN.“ Je to neuvěřitelná parta tanečníků v nejlepších letech, kteří přítomné nadchli.  Mimochodem zkratka OKN znamená – „Okrasy Kunovských nocí“!

     Dnes je již samozřejmá spolupráce při zajišťování degustace s paní Jiřinkou  Podmolovou, paní Máchovou, s pány Málkem Josefem a Frantou Podmolem a dobrovolníci, jako pánové Zámečník S., Kývala Pavel, paní Marcela Šavrdová a další.

     Organizátoři, tj. Vitamínový výbor tentokrát pracoval bez dlouholetého spolupracovníka pana Struhára Gábora, který nás již navždy opustil a bez  Zdráhaly Emila, který nám onemocněl. Na zdárném průběhu akce se podíleli : Halašta Ivan, Pavlín Pepa, Slovák Zdeněk a Lidka, Šnejdrla Milan, Janošec Josef a Mirka Hašová, Magda Vavříková, Jana Žočková, Barbořík Tomáš zvaný Tlamáč. Petr Štec zvaný Fernet a nejmladší člen Pavel Jiříček, kterému jsme začali říkat –Inspektor. Chci jim všem tímto poděkovat za spolupráci a obětavost, kterou věnují zelí.  

     Přeji všem hodně zdraví   

                                          zelový král Halašta Ivan

     Pro oficiální webové stránky obce Choryně Halašta Ivan. V případě stahování těchto zelových stránek na soukromé stránky volejte 605 350 544.